top of page

YENİ

MARKALI İÇERİK & REELS REKLAMLARI

STRATEJİ

 

Markalı içerik reklamının/kampanyasının sorunu ilgili hedef kitleye hangi içgörüyle, nasıl karşılık vererek çözdüğü değerlendirilir.

YARATICILIK

 

Markalı içerik reklamının/kampanyasının mecrayı ve mecra ürününü/ürünlerini kullanırken sergilediği yaratıcılık ve uygulama başarısı değerlendirilir. Reklamda bir etkileşim yaratılmak isteniyorsa, bunun da yaratıcı dili değerlendirilmelidir.

 

Dijital içerik üreticisinin marka mesajını yaratıcı şekilde vermesi ve/veya markalı içerik kampanyasının yaratıcı şekilde kurgulanmış olması beklenir.

MECRAYA UYGUNLUK

 

Markalı içerik reklamının/kampanyasının Instagram’ın doğasına uygun olarak Feed ya da Stories’de reklam alanları ve Instagram ürünlerini verimli kullanması beklenir. Reklamın ana odağının mobil olması önem taşır.

SONUÇ/ÖLÇÜMLEME

 

Instagram Feed ya da Stories olarak tasarlanan çalışmanın ölçümlenebilir sonuçları değerlendirilir. Bu veriler, varsa ana kampanyanın diğer mecraları da kapsayan sonuçlarından ayrıştırılmalı, yalnızca bahsi geçen Feed/Stories kullanımına ait olmalıdır. Ana kampanyanın sonuçları değerlendirmeye alınmaz. Reklam ID’si olmayan çalışmalar, sonuçları kontrol edilemeyeceği için değerlendirilme dışıdır.

bottom of page