top of page

İNTERAKTİF REKLAM FORMATLARI

STRATEJİ

 

Reklam içeriğinin/kampanyasının brief'teki sorunu ilgili hedef kitleye hangi içgörüyle, nasıl karşılık vererek çözdüğü değerlendirilir.

YARATICILIK

 

Reklam içeriğinin/kampanyasının mecrayı ve mecra ürününü/ürünlerini kullanırken sergilediği yaratıcılık ve uygulama başarısı değerlendirilir. Reklamda bir etkileşim, interaksiyon yaratılmak isteniyorsa, bunun yaratıcı şekilde ve başarılı bir uygulama ile gerçekleştirilmesi beklenir.

 

İnteraktif ürünlerle (AR Filtre, Anket Etiketleri, GIF Etiketleri, Carousel Reklamlar, Live gibi…) deneyimin yaratılmasında mecraya uygun yaratıcı seçimler yapılması beklenir.

MECRAYA UYGUNLUK

 

Reklam içeriğinin/kampanyasının Instagram’ın doğasına uygun olarak interaktif ürünleri ve formatları (AR Filtre, Anket Etiketleri, GIF Etiketleri, Carousel Reklamlar gibi…) verimli kullanması beklenir. Reklamın ana odağının mobil olması önem taşır. Dikkat edilen özelliklerden bazıları; mobile uygun olması, mecradaki interaksiyon öğelerini başarılı şekilde kullanması.

SONUÇ/ÖLÇÜMLEME

 

Instagram’da yayınlanmak üzere interaktif formatta ya da interaksiyon/etkileşim odaklı kampanya olarak tasarlanan çalışmanın ölçümlenebilir sonuçları değerlendirilir. Bu veriler, varsa kampanyanın diğer mecraları da kapsayan sonuçlarından ayrıştırılmalı, yalnızca bahsi geçen Instagram kampanyasına ait olmalıdır.

 

Başka mecraları kapsayan sonuçlar, değerlendirmeye alınmaz. Reklam ID’si olmayan çalışmalar, sonuçları kontrol edilemeyeceği için değerlendirilme dışıdır.

bottom of page