top of page

SIKÇA SORULAN SORULAR

NASIL ÜYE OLABİLİRİM?

Yarışmaya üye olmak için geçerli bir e-posta adresi gerekmektedir. “Giriş Yap” butonuyla açılan pencerede “Üye Ol”u tıklayarak dolduracağınız basit bir form ile üyelik başvurunuzu yapabilirsiniz. Belirleyeceğiniz parola ve geçerli e-posta adresiniz site üyeliğinizin anahtarları olacaktır. E-posta adresinize gelecek aktivasyon linkine giderek üyeliğinizi aktif hale getirip siteye kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

SİTEYE ÜYELİK ÜCRETLİ Mİ?

Siteye üyelik ücretsizdir.

BAŞVURU İÇİN KOŞULLAR NELER?

Instagram üzerinden yayınladığınız reklamınız, başvuru yaptığınız dönem için belirlenen tarih aralığında aktif olarak yayında ya da bu tarih aralığında sonlanmış olmalıdır. Reklamınızın yayına başlama tarihi dönem aralığı içerisinde olabileceği gibi öncesinde de olabilir.

YARIŞMAYA İSTEDİĞİM KADAR İŞ YOLLAYABİLİR MİYİM? 
Reklam başına kaç görsel / video gönderebilirim?

Yarışmaya istediğiniz sayıda iş yollayabilirsiniz. Reklam başına bir adet görsel veya video yükleyebilirsiniz.

YARIŞMAYA KATILMAK İÇİN BİR ÜCRET ÖDEMEM GEREKİYOR MU?

Yarışmaya katılmak ücretsizdir.

IG-instachamp-background.png

DOLDURDUĞUM FORMDA VEYA YÜKLEDİĞİM ÇALIŞMALARDA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR MİYİM?

Düzenlemek istediğiniz başvurunuzun son başvuru tarihi öncesinde "Başvurularım" sayfasında listelenen işlerinize ait form içeriği ve dokümanlarda, düzenle ikonunu kullanarak değişiklik yapabilirsiniz. Son başvuru tarihi geçtikten sonra düzenleme yapılamaz.

YARIŞMAYA BAŞVURUYU
KİM YAPMALI?

Yarışmaya reklamın yaratıcı ajansı, medya ajansı, sosyal medya ajansı veya reklamveren başvurabilir.

BAŞVURUSUNU YAPIP YARIŞMAYA SOKMAKTAN VAZGEÇTİĞİM İŞLER VAR? İPTAL EDEBİLİR MİYİM?

İptal etmek istediğiniz başvurunuzun son başvuru tarihi öncesinde "Başvurularım" sayfasında listelenen işlerinize ait form içeriği ve dokümanlarda, sil ikonunu kullanarak başvurunuzu iptal edebilirsiniz. Son başvuru tarihi geçtikten sonra başvuru iptal edilemez.

IG-instachamp-background.png
cat-jump.gif

YÜKLEYECEĞİM DOKÜMANLARIN FORMATI VE BOYUTU NE OLMALI?

Yükleyeceğiniz doküman maksimum 100MB boyutunda olabilir. 100MB'tan büyük dokümanlar sistem tarafından kabul edilmeyecektir.

REKLAMIM HANGİ TARİHLER ARASINDA YAYINLANMIŞ OLMALI?

Reklamınızın yayınlanmış olduğu tarih başvuru döneminize göre değişir. Başvuru sayfasında ilgili döneme ait tarih bilgilerini görebilirsiniz.

AYNI REKLAM İLE ÜST ÜSTE 2 AY YARIŞMAYA KATILABİLİR MİYİM?

Başvurulan ayların yayın tarihi koşulunu sağladığı sürece aynı reklam içeriğiyle başvuru yapabilirsiniz. Ancak her reklam 1 defa ödül kazanabilir. Ödül alan reklamla tekrar başvuru yapılsa dahi 2. kez ödül kazanılamaz.

KAMPANYAMA AİT FACEBOOK REKLAM ID'SİNİ NEREDEN BULABİLİRİM?

Facebook Reklam ID'nizi nereden bulabileceğinizi burada görebilirsiniz.

ORGANİK İÇERİK İLE BAŞVURU YAPABİLİR MİYİM?

Şu an için INSTACHAMP'deki kriterlerimizden Strateji ve Sonuç kısımlarında doğru değerlendirme yapabilmemiz için sadece reklamı yapılmış kampanyalar ile başvuru yapabilirsiniz.

BAŞVURUMU HANGİ DİLDE YAPMALIYIM?

Başvurularınızı Türkçe olarak bekliyoruz.

KAMPANYAMIN INSTAGRAM'DA YAYINLANMIŞ OLMASI ZORUNLU MU?

Evet, INSTACHAMP'e başvuru yapabilmeniz için kampanyanızın Instagram'da yayınlanmış olması gerekir. Kampanya sonuçları tarafında da sadece Instagram'da aldığınız sonuçlara bakılacaktır.

likes.gif
ig-frame.gif

HANGİ KATEGORİLERDE BAŞVURU YAPABİLİRİM?

INSTACHAMP "Akış (Feed) & Hikâyeler (Stories)", "İnteraktif Reklam Formatları" ve "Markalı İçerik ve Reels" olmak üzere üç kategoride başvurulara açıktır.

INSTAGRAM FİKİR LİDERİ (INFLUENCER) PROJESİYLE BAŞVURU YAPABİLİR MİYİM?

Şu an için INSTACHAMP yarışması kapsamında yalnızca Instagram Akış'ta (Feed), Instagram Hikâyeler'de (Stories) veya Reels olarak yayınlanmış reklam içerikleri ile katılım sağlanabilmektedir. Instagram'da gerçekleşmiş olsa dahi fikir liderleriyle yapılan projeler şu aşamada değerlendirme kapsamında değildir.

HEM INSTAGRAM AKIŞI (FEED) HEM DE INSTAGRAM HİKÂYELER (STORY) KULLANIMI İÇİN YAPTIĞIM BİR KAMPANYA VAR. BAŞVURUYU NASIL YAPMALIYIM?

Her kategori kendi içinde değerlendirilmektedir. Dolayısıyla aynı kampanyaya ait olsa dahi Instagram Akışı (Feed) ve Hikâyeler (Stories) için ayrı başvurular yapılmalıdır. Her başvuru, yalnızca ilgili alandaki sonuçlarıyla başvurmalıdır.

bottom of page